regeneracja stawów

regeneracja

Doświadczeni lekarze ortopedzi w The Pain Clinic jako jedną z form leczenia schorzeń narządu ruchu oferują pacjentom nieinwazyjne iniekcje regeneracyjne kwasem hialuronowym i kolagenem. Ich celem jest przede wszystkim złagodzenie dolegliwości bólowych, ułatwienie procesu rehabilitacji oraz przyspieszenie powrotu do codziennych aktywności. Zabieg aktywuje procesy naprawcze w stawach, eliminuje ból oraz zapobiega negatywnym skutkom urazów. Regeneracja stawów stanowi jedną z form terapii układu kostno-stawowego opartą na badaniach naukowych i praktyce klinicznej. Ten sposób leczenia cechuje bezpieczeństwo, innowacyjność i dużą skuteczność. Dowiedz się więcej!

Jak przebiega zabieg regeneracji stawów w The Pain Clinic? 

Leczenie w naszym gabinecie zawsze poprzedzone jest profesjonalną diagnostyką obrazową. Na podstawie uzyskanych wyników specjalista stawia diagnozę i wybiera optymalną formę terapii. Podczas kwalifikacji do iniekcji regeneracyjnej lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem pod kątem ewentualnych przeciwwskazań oraz zapoznaje się z dostarczonymi wynikami badań. Iniekcje są aplikowane bezpośrednio do jamy stawowej pod kontrolą USG, co zapewnia maksymalny efekt i skuteczność. Częstotliwość zabiegów regeneracyjnych zależy przede wszystkim od stopnia uszkodzenia struktur stawowych – decyduje o tym lekarz. Procedura podania kwasu lub kolagenu jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga specjalnego przygotowania. W trakcie zastrzyku pacjent może odczuwać rozpieranie w okolicy wkłucia, co wiąże się z niewielkim dyskomfortem. Cała procedura trwa około 15 minut. Efekt działania jest zauważalny po kilku dniach. Okres skuteczności zastosowanego leczenia uzależniony jest od stopnia zaawansowania procesu chorobowego oraz poziomu aktywności fizycznej pacjenta. Działania niepożądane są minimalne, a dolegliwości w postaci bólu czy zaczerwienienia w miejscu nakłucia są całkowicie normalne – ustępują w ciągu kilku dni.

Iniekcje kwasu hialuronowego

W The Pain Clinic wykonujemy iniekcję kwasu hialurnowonego między innymi do stawów kolanowych i biodrowych w leczeniu choroby zwyrodnieniowej oraz w terapii różnego rodzaju stanów pourazowych kończyny dolnej i górnej. Najczęściej przeprowadzanymi zabiegami w naszym gabinecie są zastrzyki regeneracyjne w kolano, biodro, bark, ręce i stopy oraz stawy międzywyrostkowe kręgosłupa. Niezależnie od miejsca dolegliwości aplikacja preparatu kwasu hialuronowego i kolagenu odbywa się pod ścisłą kontrolą USG, dzięki czemu lek trafia bezpośrednio w ognisko bólowe.

Wiskosuplementacja to metoda leczenia regeneracyjnego chrząstki stawowej i ścięgien za pomocą iniekcji kwasu hialuronowego, który w sposób naturalny występuje w stawach. Zastrzyki z kwasu hialuronowego dostarczają organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, potrzebnych do wytwarzania płynu stawowego. Podanie preparatu powoduje normalizację lepkości i elastyczności mazi stawowej oraz wpływa na aktywację procesów naprawczych chrząstki. Leczenie bólu stawów kwasem hialuronowym to również doskonała alternatywa do przyjmowania doustnych środków przeciwbólowych, ponieważ w przeciwieństwie do nich nie uszkadzają żołądka i co najważniejsze charakteryzują się wysoką skutecznością. Terapię można wielokrotnie powtarzać bez jakichkolwiek skutków ubocznych.

Regeneracja stawów kolagenem

Kolagen to równie niezbędna substancją do prawidłowego funkcjonowania stawów oraz ścięgien. Ludzki organizm zdolny jest do jego syntezy, jednak jak wykazują liczne badania po 25 roku życia zdolność ta ulega stopniowemu zmniejszeniu. Zanikanie włókien kolagenowych jest więc fizjologiczną konsekwencją starzenia się organizmu. Miejscowe iniekcje preparatów wspomagają zdolność fibroblastów (komórek macierzy tkanki łącznej) do syntezy nowego kolagenu, a także aktywują autologiczne mechanizmy naprawy i przebudowy.

Wskazania do zastosowania iniekcji dostawowych kwasem hialuronowym i kolagenem obejmują:

 • choroby zwyrodnieniowe stawów,
 • łagodne i umiarkowane zapalenie stawów,
 • uszkodzenie chrząstki stawowej,
 • niedobory płynu stawowego,
 • regeneracje stawów,
 • dolegliwości bólowe spowodowane urazami lub zmianami przeciążeniowymi mięśni, ścięgien i więzadeł,
 • choroby ścięgien i więzadeł – łokieć tenisisty, łokieć golfisty,
 • zespół gęsiej stopki,
 • uszkodzenia łąkotek w kolanie,
 • jako terapia zastępcza w okresie oczekiwania na leczenie operacyjne (wymianę stawu kolanowego, bądź biodrowego).

Celem zabiegu jest przede wszystkim zabezpieczenie chrząstki stawowej przed dalszym uszkodzeniem, regeneracja chrząstki oraz działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Przeciwwskazaniami do wykonania iniekcji kwasem hialuronowym lub kolagenem są:

 • aktywne zapalenie w miejscu iniekcji,
 • bakteryjne zapalenie wsierdzia,
 • uczulenie na składniki preparatu.

Skuteczna regeneracja stawów w Warszawie

The Pain Clinic oferuje swoim pacjentom kompleksową opiekę – nasi specjaliści dysponują niezbędnym sprzętem diagnostycznym, który umożliwia prawidłowe rozpoznanie problemu oraz postawienie właściwej diagnozy. Pacjenci mogą na miejscu wykonać badania obrazowe USG, a także kontynuować rehabilitację pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Iniekcje dostawowe wykonujemy wyłącznie najlepszej jakości preparatami kwasu hialuronowego i kolagenu, których pozytywne działanie poparte jest licznymi badaniami. 

Fizjoterapeuta pomaga pacjentowi korzystać z opaski oporowej

Rezerwacja wizyty online