Masaże

Rodzaje masażu

Masaż to jedna z form fizjoterapii, która należy do skutecznych metod przywracania sprawności ruchowej. Terapia przynosi doskonałe rezultaty w leczeniu chorób narządu ruchu, normalizacji napięcia mięśniowego oraz usuwania zbędnych produktów przemiany materii. Masaż opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu bodźców mechanicznych. Biorąc pod uwagę sposoby wykonywania oraz mechanizm działania, możemy wyróżnić wiele jego odmian.

W The Pain Clinic stosujemy odpowiednio skomponowane techniki, które dobieramy indywidualnie w zależności od problemu. Naszym celem jest pomaganie pacjentom w walce z bólem, kontuzjami i wadami postawy. Dzięki przeprowadzonym zabiegom nasi podopieczni mogą sprawnie funkcjonować i w pełni wykorzystywać potencjał swojego ciała.

Masaż czym jest i jakie są wskazania, by go wykonać?

Masaż jest doskonałym remedium na wiele dolegliwości. Wywarty nacisk na tkanki wywołuje w nich reakcje fizjologiczne, powodując aktywizację układu krwionośnego, nerwowego, oddechowego i wydalniczego. Masaż może być całościowy lub częściowy, skupiając się w zależności do potrzeb na konkretnej partii ciała np. plecach, karku czy kończynach.

rodzaje masażu warszawa

Terapia zalecana jest jako uzupełnienie rehabilitacji, ponieważ znacząco wspomaga i przyśpiesza regenerację tkanek po urazach i przebytych chorobach narządu ruchu. Wskazaniami do zastosowania masażu leczniczego są między innymi:

  • urazy i kontuzje stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia, złamania,
  • choroby zwyrodnieniowe narządu ruchu,
  • schorzenia układu nerwowego porażenia i niedowłady, urazy nerwów obwodowych,
  • stany zapalne stawów, mięśni i ścięgien zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, zespół cieśni nadgarstka,
  • profilaktyka i przeciwdziałanie kontuzjom w czasie intensywnych treningów,
  • uczucie zmęczenia psychicznego i fizycznego,
  • bóle głowy o charakterze napięciowym,
  • ograniczenia zakresu ruchomości stawów.
  •  

Jakie rodzaje masażu oferujemy w The Pain Clinic?

Fizjoterapeuci z Kliniki The Pain Clinic wychodzą naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów, oferując następujące rodzaje masażu

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejsza forma masażu. Kompleksowo oddziałuje na cały organizm, dzięki temu organizm otrzymuje idealne warunki do regeneracji i leczenia. Może być on wykonywany zarówno miejscowo jak i w obrębie całego ciała. Terapia ma za zadanie zmniejszyć ból, poprawić ukrwienie tkanek, a także zniwelować napięcie mięśniowe i powięziowe.

Masaż izometryczny

Należy do kategorii masażu klasycznego, jednak cechą charakterystyczną masażu izometrycznego jest fakt, że wykonuje się go na napiętym mięśniu lub całych grupach mięśniowych (ok. 85-90% maksymalnej siły mięśniowej). Terapia odgrywa szczególną rolę w rehabilitacji pourazowej osłabionych mięśni w wyniku długotrwałego unieruchomienia i kontuzji.

Masaż kontralateralny

To rodzaj masażu leczniczego, który opiera się na zjawisku skrzyżowanego odruchu naczynioruchowego. Stosowany jest w sytuacji, gdy nie ma możliwości przeprowadzenia zabiegu bezpośrednio na uszkodzonej kończynie, w wyniku m.in: stanów zapalnych, owrzodzeń oraz oparzeń. Przekrwienie tkanek powstałe podczas masowania zdrowej kończyny wywołuje podobny proces w przeciwnej. Efektem stosowania tego typu masażu jest szybsza regeneracja oraz zapobieganie zmianom charakterystycznym dla długotrwałego unieruchomienia kończyn.

Dlaczego warto skorzystać z masażu w Warszawie?

Masaż relaksacyjny

Głównym celem masażu relaksacyjnego jest osiągnięcie stanu głębokiego odprężenia i rozluźnienia. To terapia idealna dla osób, które na co dzień odczuwają napięcia mięśniowe czy bóle kręgosłupa z powodu długotrwałego siedzenia bądź przewlekłego stresu. Terapia rozluźniająca zawsze dostosowana jest do potrzeb pacjenta i składa się z delikatnych technik głaskania, rozcierania, ugniatania i ucisków. Zabieg ma również właściwości kosmetyczne, ponieważ regularne wykonywanie masażu wpływa pozytywnie na wygląd skóry i ujędrnienie ciała.

Masaż tkanek głębokich

Masaż głęboki to forma terapii, której celem jest przywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniach poprzez likwidowanie napięć układu mięśniowo-powięziowego. Cechami wyróżniającymi tę metodę spośród innych masaży leczniczych są charakterystyczne chwyty stosowane przez fizjoterapeutę, m.in: ruchy wydłużające, ruchy poprzeczne na brzuścach mięśniowych, aby przerwać powstałe zrosty i oddzielić przedziały międzymięśniowe. Masaż tkanek głębokich przynosi doskonałe rezultaty w leczeniu kontuzji i urazów, przewlekłych bólów mięśniowych oraz problemów związanych z nieprawidłową postawą.

Masaż sportowy

Ten rodzaj masażu dedykowany jest osobom, które amatorsko lub zawodowo uprawiają daną dyscyplinę sportu. Masaż sportowy przyśpiesza regenerację mięśni, ścięgien i więzadeł, a także zmniejsza napięcie mięśniowe, minimalizując ryzyko doznania kontuzji. Fizjoterapeuta pracuje w obrębie określonego mięśnia lub grupy mięśniowej i używa znacznie większej siły nacisku, by pozytywnie wpłynąć na stymulację tkanki głębokiej.

Masaż twarzy

Masaż twarzy wykazuje działanie rozluźniające, ujędrniające i przeciwzmarszczkowe. Skupia się przede wszystkim na pobudzeniu krążenia i poprawie kolorytu skóry. Wykonując masaż w obrębie twarzy, szyi i dekoltu opracowujemy wszystkie warstwy skórę, tkankę podskórną, powięź, mięśnie i okostną. Zapewnia to maksymalne odżywienie i dotlenienie.

Masaż modelujący bańką chińską

Dedykowany osobom, które zmagają się z cellulitem (skórką pomarańczową) i szukają skutecznych terapii wspomagających walkę z niechcianymi grudkami w obrębie ud, pośladków oraz brzucha. Masaż bańką chińską przyspiesza krążenie krwi i płynów ustrojowych, przez co w szybkim czasie pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Kuracja modelująca wpływa na regulację przemiany materii i redukcję tkanki tłuszczowej. Bańka chińska wspomaga również terapię schorzeń związanych z bólem kręgosłupa.

Umów się na masaż w The Pain Clinic w Warszawie

Jeśli pragniesz zadbać o ciało, a jednocześnie cieszyć się życiem bez ograniczającego bólu i dyskomfortu, musisz wiedzieć, że podstawą jest profilaktyka. Masaż będzie bardzo dobrą inwestycją w polepszenie kondycji Twojego organizmu. Już po pierwszym zabiegu możesz odczuć ulgę w postaci redukcji napięcia mięśniowego, złagodzenia bólu czy poprawy zakresu ruchomości. Dla podtrzymania efektów zalecamy regularne poddawanie się kuracjom. Zapraszamy na masaż do The Pain Clinic!

Rezerwacja wizyty online