Ortopedia
Ortopedia
Ortopedia zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządu ruchu powstałych w wyniku przewlekłych schorzeń, urazów, a także wad wrodzonych. Zespół ortopedów The Pain Clinic to najwyższej klasy specjaliści, którzy swoje doświadczenie zdobywali w renomowanych placówkach opieki zdrowotnej w Polsce i za granicą. Klinika zapewnia fachową opiekę dorosłym pacjentom wymagającym diagnostyki, leczenia chorób oraz urazów narządu ruchu. Nasi lekarze podchodzą indywidualnie do każdego podopiecznego, wnikliwie analizując każdą dolegliwość. Dzięki temu skutecznie diagnozują przyczynę problemu i ustalają plan terapii zgodny z najnowszą wiedzą medyczną. Dowiedz się więcej na temat konsultacji ortopedycznych!
Kiedy należy udać się do ortopedy?
Konsultacja ortopedyczna jest wskazana u wszystkich osób, które na co dzień cierpią na nawracające stany bólowe kości, stawów, ścięgien i mięśni lub doznały urazu narządu ruchu. Regularne wizyty u ortopedy powinni także odbywać pacjenci z wrodzonymi lub nabytymi wadami postawy (skolioza, płaskostopie, kolana koślawe i szpotawe). Sygnałem świadczącym o konieczności zasięgnięcia porady u specjalisty tej dziedziny są ponadto problemy z ruchomością, sztywność stawów, osłabienie siły mięśniowej, obrzęki, drętwienia i mrowienia kończyn. Lekarz na podstawie badania fizykalnego oraz diagnostyki obrazowej będzie w stanie dotrzeć do przyczyny problemu i zaproponować optymalną formę leczenia – wszystko to ma na celu przeciwdziałać następstwom schorzeń ortopedycznych.
W czym się specjalizujemy?
W The Pain Clinic specjaliści leczenia bólu oraz ortopedii i traumatologii zajmują się diagnostyką i leczeniem schorzeń narządu ruchu, w skład których wchodzą:
- zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe kręgosłupa i stawów obwodowych,
- złamania kończyn górnych i dolnych oraz towarzyszące im powikłania,
- deformacje i patologie w obrębie stóp – halluksy, paluchy koślawe płaskostopie, nerwiak Mortona, ostroga piętowa,
- stany zapalne kości i stawów,
- urazy sportowe, kontuzje, zwichnięcia, skręcenia,
- wady kręgosłupa – dyskopatia, skolioza, choroba Scheuermanna,
- schorzenia bioder – biodro trzaskające, dysplazje, jałowa martwica kości udowej,
- choroby nerwowo-mięśniowe,
- choroby przeciążeniowe kończyny górnej – bark zamrożony, łokieć golfisty i tenisisty, zespół cieśni nadgarstka, przykurcz Dupuytrena, przewlekłe zapalenie ścięgna Achillesa,
- stany po operacjach ortopedycznych.
Dodatkowo w klinice leczenia bólu oferujemy:
- iniekcje dostawowe preparatami kwasu hialuronowego,
- sterydowe blokady dostawowe,
- konsultacje przed zabiegami operacyjnymi,
- nieinwazyjne leczenie cieśni nadgarstka za pomocą metody hydrodekompresji,
- interwencyjne leczenie bólu za pomocą „zamrożenia” nerwów – kriolezja,
- nieinwzayjne leczenie palca trzaskającego,
- usuwanie zwapnień ścięgien stożka rotatorów – barbotage,
- USG narządu ruchu stawów, mięśni i więzadeł,
- kompleksową rehabilitację ortopedyczną pod okiem doświadczonych fizjoterapeutów.
Pacjenci naszej kliniki ortopedyczno-rehabilitacyjnej mogą zdecydować się na wizytę osobistą lub skorzystać z konsultacji telefonicznej.
Konsultacja ortopedyczna w The Pain Clinic
Konsultacja ortopedyczna składa się przede wszystkim z wywiadu i badania klinicznego. Ortopeda dokonuje diagnostyki już w momencie wejścia pacjenta do gabinetu, obserwując jego sylwetkę i chód. Lekarz na podstawie badania podmiotowego uzyskuje informacje na temat rodzaju problemu, aktualnych dolegliwości, dotychczasowego leczenia oraz przyjmowanych leków. Zapoznaje się także z dokumentacją medyczną, wynikami badań obrazowych (USG, RTG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny). W zależności od specyfiki schorzenia specjalista poprzez badanie siły mięśniowej i testów funkcjonalnych ocenia poszczególne struktury aparatu ruchu. W trakcie diagnostyki ortopeda może również poprosić pacjenta o wykonanie określonych czynności (przysiady, skłony). Stanowi to ważny element, pozwalający ocenić ruchomość czynną poszczególnych stawów. Uzupełnieniem diagnostyki klinicznej są badania obrazowe. W The Pain Clinic podczas konsultacji ortopedycznej w zależności od wskazań lekarz może od razu wykonać badanie ultrasonograficzne (USG), które ma na celu wykrycie wszelkich nieprawidłowości oraz pozwala ustalić ich przyczynę i dalszy plan leczenia.
Na konsultację ortopedyczną pacjent powinien przede wszystkim zabrać ze sobą aktualne wyniki wyżej wymienionych badań obrazowych oraz ubrać się w wygodny strój niekrępujący ruchów.
Dlaczego warto umówić się do ortopedy w The Pain Clinic?
Ideą, która przyświeca naszej klinice, jest holistyczne podejście do zdrowia każdego pacjenta. The Pain Clinic to miejsce, gdzie odbędziesz fachową konsultację z ortopedą, wykonasz szereg zabiegów pomagających w walce z bólem, a także przejdziesz kompleksową rehabilitację ortopedyczną i nie tylko. Wiemy, jak pomóc potrzebującym pacjentom odzyskać zdrowie i poprawić jakość życia. Poznaj nowe możliwości leczenia i zaufaj specjalistom!
Nasza klinika ortopedii i rehabilitacji zapewnia pacjentom profesjonalne konsultacje ortopedyczne ze specjalistami. Przebieg standardowej wizyty wygląda następująco:
1
Specjalistyczny wywiad
Na początku specjalista pracujący w naszej klinice przeprowadza z pacjentem wywiad. Zbiera podczas niego informacje o dotychczasowym leczeniu, chorobach przewlekłych, odbytych operacjach i zabiegach, przyjmowanych lekach oraz omawia wyniki poprzednich badań.
2
Ortopedyczne badanie fizykalne
Badanie fizykalne pacjenta jest integralną częścią procesu leczenia bólu. Specjaliści z naszej kliniki ortopedyczno-rehabilitacyjnej przeprowadzają dokładne testy, aby jak najlepiej zapoznać się z jego stanem i problemami.
3
Możliwość wykonania badania USG
W trakcie konsultacji ortopedycznej może zostać przeprowadzone badanie USG, jeśli specjalista uzna, że jest ono potrzebne do postawienia diagnozy lub wydania dalszych zaleceń. Nowoczesny i czuły aparat USG, którym dysponuje nasza klinika leczenia bólu w Warszawie, daje szerokie możliwości diagnostyczne. Jest także wykorzystywany w trakcie zabiegów mini-inwazyjnych leczenia bólu, np. hydrodekompresji (w zespole cieśni nadgarstka) czy nieoperacyjnego usunięcia np. torbieli Bakera.
4
Wypisanie recepty, skierowania lub zwolnienia dla pacjenta
Po przeprowadzeniu fachowego wywiadu i dokładnych badań, specjalista podejmuje decyzję o dalszych zaleceniach. Może on wypisać pacjentowi recepty na konkretne leki oraz podać zalecenia dotyczące ich stosowania. Może także podjąć decyzję o skierowaniu pacjenta naszej kliniki ortopedycznej na dodatkowe badania. Na konsultacji ortopedycznej możliwe jest także wystawienie zwolnienia dla pacjenta.